Prvý deň nového života

Autor: Lucia Klapacova | 17.1.2019 o 13:19 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1447x

Sedíš v kaviarni. Pozeráš do obrazovky najmodernejšieho tabletu. Vedľa telefón. iPhone. Pri nohách pes. Pred pár dňami telefón neprestával zvoniť a emaily neprestávali prichádzať. Bola si v kurze. Šéfka. 

 

Deň, noc, vždy na príjme. Prísny režim, disciplína. Ráno skoro vstať, cvičiť, meditovať, a potom do neskorého večera práca. Nikdy nevieš, ako den skončí, tak sa ani s nikým na večer nedohodneš, lebo buď to aj tak nestihneš, alebo je už príliš neskoro a ty si happy, že sa dostaneš domov a vezmeš psa von. FAKT nemáš chut vidieť ľudí, keď sa celý deň s nejakými moríš. Tvoji priatelia sa stretávajú, bez teba, a ty si len pozeráš ich spoločné fotky, ktoré ti hodia na whatsapp. Pocit viny a trošku smútku rýchlo ústupi únave a radosti z toho, že si konečne chvíľu sama. Hoďku večer pred spaním. Jupí. Odignorujes pocit, že si zase neurobila všetko, čo bolo treba, povieš si, že zajtra ráno pôjdeš do office ešte skôr (rozumej - zase otváraš a budeš tam skôr než sekretárky) a pozrieš si tých sto neprečítaných emailov. Zaspíš ani sa hlava ešte nedotkne vankúša. Vraj sa to volá vyčerpanie. 
  •  
Ale zase - ty vieš, prečo to robíš. Máš pocit misie, pocit, že robíš niečo užitočné, čo má zmysel. To si predsa vždy chcela! Učíš sa, rastieš, stretávaš kopec ľudí, si žena medzi mnohými mužmi, vládneš im. A úprimne - si závislá na tom adrenalíne. Na pocite dôležitosti. Je to jazda! Každých päť minút iná téma, iné rozhodnutia, iná kríza, iné plány. Mozog ide na šialený výkon a po čase zistíš ako sa cíti prehriaty počítač. Čo na tom, že doma ťa čaká akurát chlpáč? Už to je veľký úspech! Povieš si - ešte túto misiu, ešte túto prácu, ešte... 
  •  
Hej, si šéfka. Ale aj ty máš ešte šéfa. Koho sny vlastne napĺňaš? Svoje, alebo jeho? Áno, máš jeho dôveru a priestor pre sebarealizáciu, ale kde je strop toho, čo ešte môžeš a čo už nie..? Komu predávaš svoj čas? Veľa, veľa času.. Naozaj krajine? Mestu? Skupine ľudí..? Kde začína a končí tvoja sloboda? 
  •  
Telefón nezvoní a maily prestali prichádzať. Tešíš sa. Vedela si, že to môže prísť, a pripravovala si sa na tento moment. Povedala si, že stačí - koniec šéfov, koniec predávania svojho času! Tentokrát už naozaj. Dokázala si to predtým, postaviť sa na vlastné nohy, dokážeš to aj teraz. Si viac než úrad - máš za sebou úžasný život, skúsenosti a vedomosti, ktoré treba zdieľať so svetom. A peniaze? Vždy si našla cestu k nim, a oni k tebe. Si nadšená a odhodlaná... 
  •  
A potom príde. Hlások v hlave. “Ty? Ty ozaj chceš byť zrazu niekto iný? Chceš ísť za svojimi tajnými snami, o ktorých len ty vieš? Veď sa ich bojíš aj pomenovať, nieto nahlas vysloviť!! Veď sa ti všetci vysmejú. Bývalí kolegovia, šéfovia, ľudia, ktorrých si vážiš a cítiš k nim lojalitu a bojíš sa, čo by povedali. A rodičia!!! Ou jee. A FAKT si chceš TÝM zarábať? Veď ty dobre vieš, aké sú tvoje finančné záväzky a nároky a je ti jasné, že finančné rezervy raz skončia. Asi ti šibe.”
  •  
 “Čo keby si radšej vzala ešte túto ponuku...? Veď to vieš robiť, a oni ťa veľmi chcú. Kto iný pôjde zachrániť toho šéfa? Veľmi ťa potrebuje. Iní by za toto strieľali.”
  •  
Cítiš vzrušenie. Hmmm, áno! Vieš to robiť, a je to niečo, čo si tiež chcela - približuje ťa to k jednému z tvojich snov. Ale len približuje, nie je to úplne ono. A je to vôbec naozaj tvoj sen? Vieš, že ten si odložila, máš iné, ktoré chceš realizovať teraz. Ale..čo tak aspoň na pár mesiacov? Financie sa zídu, robiť to vieš, je tam prestíž a bavilo by ťa to. Budeš znova šéfka. Aké prekvapko pre svet, z ktorého si prišla :). Malé dievčatko, ktorému sa naozaj darí! 
  •  
Ha! Lenže ty vieš, že si klameš. Žiadnych 6 mesiacov, žiaden rok. Bolo by to nadlho, bolo by to isté - od rána do noci by si znova predávala svoj čas. Pre “vyššie ciele”. A tvoj sen skutočný sen by sa rozplýval v diaľke. Každý deň by bolo nové “ale” prečo ešte nie.. 
  •  
 Nadýchneš sa, vydýchneš. Teraz alebo nikdy. Ty to vieš. 
  •  
Zostaň svoja.  Nejdeš do istoty - ale čo je istota? Čo najhoršie sa môže stať...?  Usmeješ sa na svoj iPhone a iPad a psa. A napíšeš prvý článok. Dej sa, čo sa má..   
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ficova ochranka stála už desaťtisíce eur

O predĺženú ochranu žiadal expremiér aj v roku 2010 po nástupe vlády Ivety Radičovej.

STĹPČEK PETRA SCHUTZA

Kremeľ si už s antisemitizmom neškrtne, na Ukrajine vyhral ruskojazyčný Žid

Zelenskyj je populárny aj v Rusku.

Dobré ráno

Dobré ráno: Hádky aj spojenectvá. Aké sú vzťahy v opozícii

Čo robí opozícia ako spolu strany vychádzajú.


Už ste čítali?