Keď je to najľahšie najťažšie

Autor: Lucia Klapacova | 3.4.2019 o 9:51 | Karma článku: 1,04 | Prečítané:  285x

Poznáte to, keď vám na niečom naozaj veľmi záleží a práve vtedy to nejde..? Keď napríklad na niečo čakáte. 

Keď čakáte, že sa vám ozve váš milovaný muž. Alebo čakáte výsledky z vyšetrenia. Alebo napíšete na pracovný inzerát a čakáte na odpoveď. A nič. A nič. A čakáte. A nič. Aaaaaa!!!!! Šaliete.

A kedy odpoveď alebo reakcia príde? Keď ju už až tak nečakáte. Keď sa dáte do pohody. Keď už tak netlačíte, keď už vám na tom tak nezáleží.

Tak to presne je: Ak na niečo tlačíte, dávate tam PRÍLIŠ veľa energie, a tá sa musí niekde vyrovnať (musí byť inde ubraná). Tak je ubraná na strane realizácie našej túžby. Ale zase nejakú energiu tam dávať treba, lebo inak si nepritiahnete, čo chcete ☺️☺️. No na zbláznenie!

Život je super vtedy, keď vieme ako funguje. Ale fungovanie života je niečo, čo nás v škole neučili.

A ja už síce niektoré tieto pravidlá ovládam, lebo ich roky intenzívne študujem a používam, ale aj tak je to pre mňa niekedy ťažké. Tak aké to má byť pre tých, ktorí ani nevedia, že také pravidlá sú...?

Napríklad dnes: spúšťam svoj osobný koučing, dokončujem svoju knihu Tajomstvo disciplíny a už už chcem, aby celý svet vedel, že to tu je, aby všetci prišli do mojej praxe, aby si prečítali knihu - lebo viem, akú to všetko má hodnotu a čo to do ich života môže priniesť. Som netrpezlivá, a ako!!! Chcem všetko a hneď!!!!

A to je presne moment, kedy sa prestane dariť. Zlyhá technika, nefunguje heslo, stane sa to alebo ono čo mi zabráni pokračovať...aaaaa!!! Chce sa mi kričať!!!

Ale nie.

Viem, že potrebujem urobiť presný opak. Toto: 

Krok 1: Dýcham. Pomaly, vžívam sa do svojho dychu. Cítim ho v celom tele, od hlavy po päty, v každej bunke. Cítim upokojenie.

Krok 2: Vizualizácia. Predstavím si, ako sa moja kniha šíri do celého sveta, ako ju ľudia nadšene čítajú a používajú, čo sa v nej naučili. Predstavujem si svoj plný kalendár a ľudí čakajúcich týždne, aby sa ku mne dostali. Cítim fyzické vibrácie tejto predstavy a teším sa. Usmejem sa.

Krok 3: Pomyslím na niečo, čo môžem v tejto chvíli niekomu DAŤ. Poslať peknú SMS kamoške, povedať manželovi, že dnes varím ja, pochváliť čašníčku, pohladkať svojho psa. Niečo dobré pre niekoho iného. Alebo napíšem užitočný článok :). 

Krok 4: Poviem si, čo je moja priorita pre dosiahnutie môjho cieľa v TEJTO CHVÍLI, aký krok a sústredím sa naň.

Krok 5: Ponorím sa do práce. Naplno, vedome, pozorne, s vášňou.

Krok 6: Cítim pohodu, radosť a napredujem v konaní. A keď sa úzkosť, strach a napätie vrátia? Tak nič. Zopakujem všetky kroky znova... ☺️!

Skúste to!

Vaša L.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?